FREE DIVER KURZY

Nádechový potápěč

Volný potápěč  I.  II.  III.


POTÁPĚČSKÉ KURZY

Potápěč s doprovodem - SD

Tento kurz je úvodem do potápění s přístrojem. Potápěč se naučí vše, co by měl znát o potápění a obsluze potápěčského přístroje a prakticky si vyzkouší s instruktorem cvičení pod vodou. 

Samostatný potápěč - OWD  do 20m

Nejvíce vyučovaný kurz. V tomto kurzu se vaše vědomosti, ale hlavně praktické cvičení rozšíří za hranici potápění pod dozorem, a tak z vás tento kurz učiní nezávislé potápěče na přímém dozoru instruktora a vy se můžete potápět volně se svým partnerem. U naší školy je součástí "Potápěče otevřených vod" i specializace "Potápění z lodě" a "Obsluha potápěčského počítače". Neváhejte a prostudujte si manuál hned. Zjistíte, že to není tak složité a tento kurz zajisté zvládnete. 

Pokročilý samostatný potápěč - AOWD do 30m 

Tři nejdůležitější specializace vás v tomto kurzu posunou na úroveň pokročilého potápěče. Je to hloubkové potápění, navigace a potápění v noci. Po úspěšném zakončení těchto tří specializací se z vás stanou jistější a kvalitnější potápěči. V tomto kurzu se předpokládá, že studenti vlastní již svoji výstroj, kde se ji naučí bezpečně ovládat. Jen se svou vlastní výstrojí, kterou zvládáte se z vás může stát dobrý potápěč. 


SPECIALYZACE

Hloubkový potápěč  - Deep Diver - DD do 40m

Tato specializace vás v připraví na potápění pod 30m - podrobněji se seznámíte s problematikou sycení tkání - vliv dusíku na organizmus a naučíte se záchranu a první pomoc při potápění. Tímto kurzem se z vás stanou maximálně připraveni potápěči pro náročnější druhy ponorů. (Podmínkou kurzu je potápěč záchranář -Rescue Diver a Nitrox do 40%.

Potápěč s Nitroxem

jeden z nejžádanějších specializačních kurzů. Dýchání Nitroxu vám otevře cestu k bezpečnějším a také delším bezdekompresním ponorům. Používání Nitroxu je z hlediska bezpečnosti stále více rozšířené ve většině potápěčských destinacích po celém světě, především tam, kde se provádí více ponorů v jednom dni. 


Suchý oblek - DRY

Kurz potápění v suchém obleku ocení především potápěči v našich zeměpisných šířkách, jelikož je u nás téměř půl roku zima. Někteří potápěči se u nás již vůbec nepotápí bez suchého obleku, a to ani v létě, kdy je teplota vody pod 10-ti metry již kolem 8 stupňů. V tomto kurzu se naučíte zvládat techniku potápění v suchém obleku, která se podstatně liší od potápění v obleku mokrém, který jste používali v základním kurzu.

Pokročilý potápěč s Nitroxem

je to kurz, který vás posouvá blíže k technickému potápění a bezpečnějším ponorům s přídavným plynem pro dekompresy EAN 50%. Tento dekompresní plyn budete používat při výstupu a na bezpečnostních zastávkách. 


Noční potápění

I tato specializace patří mezi povinné v kurzu "Pokročilý potápěč otevřených vod". Budete se umět potápět v noci, kde často dochází ke ztrátě orientace a především viditelnost se snižuje na dosah vaší svítilny a nebo na čistotu vody, ve které ponor probíhá. Naši instruktoři vás naučí se v tomto prostředí bezpečně pohybovat a zvládat jej. Odměnou vám bude noční svět, který je mnohem rozmanitější a hlavně rozdílný od potápění za denního světla. 

Navigace

tato specializace, která je povinná v kurzu "Pokročilý potápěč otevřených vod" vás seznámí s přírodní a kompasovou navigací ve vodním prostředí. Naučí vás, jak se máte orientovat pod vodou, abyste se vždy bezpečně vrátili k místu výstupu nebo výlezu a nebo našli místo, které hledáte. 


Master Scuba Diver - MSD

je nejvyšší kvalifikace rekreačního potápěče. Pokud potápěč vlastní kurz "Pokročilý potápěč otevřených vod", "Potápěč záchranář", "Poskytovatel kyslíku" a má zapsáno víc jak 50 ponorů, může získat po prověření znalostí tuto certifikaci.

Potápěč s konfigurací SIDE MOUNT 

je to rekreační verze technického kurzu, kde se naučíte používat tuto výstroj pouze v rekreačních limitech. Nicméně vám tato možnost otevře velmi zajímavý způsob potápění a určitou volnost pohybu ve vodním prostředí.  


Vedoucí potápění - Dive Master

První profesionální kvalifikace. Jako DiveMaster budete vycvičeni k průvodcovství skupin potápěčů. K asistenci instruktorům při vedení výcviku. Samostatně povedete některé druhy kurzů jako je třeba Šnorchlování nebo TRY SCUBA v bazénu. Každopádně je to váš odrazový můstek na cestě k instruktorovi.

ZÁCHRANÁŘSKÉ KURZY

Potápěč záchranář - Rescue Diver

Potápěč záchranář poskytnutí první pomoci pod hladinou, vytažení na hladinu poskytnutí pomoc na hladině a následným vytažením z vody.


CPR První pomoc  Firs Aid

První pomoc a neodkladná resuscitace FIES AID

CO CPR - Poskytovatel kyslíku

První pomoc First AID + Poskytovatel kyslíku O2

COA - Automatický externí defibrilátor

První pomoc + Poskytovatel Kyslíku + Automatický elektronický defibrilátor AED 

SPECIÁLNÍ KURZY

Potápění v historickém obleku

Vyzkoušejte si jak se potápělo v minulém století a opravdickou historickou výbavou co popisoval kapitán Nemo.

Potápění s dopomocí

Kurz ve kterém se naučíte doprovázet a pomáhat handicapovaným potápěčům.

TECHNICKÉ KURZY

Technický potápěč

Potápění s Trimixovou směsí

Potápěč v uzavřených prostorech

Práce ve vodě a pod vodou

INSTRUKTORSKÉ KURZY

Asistent instruktora

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam

Instruktor Open Water Diver

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam.

Instruktor Avanced Open Water Diver